Parents
BANDS OF AMERICA REGIONAL
AUSTIN PEAY STATE UNIVERSITY
CLARKSVILLE, TN
SEPTEMBER 19TH, 2015
12th Place Overall
3rd Place in Class AA
US BANDS MARCHING INVITATIONAL
ARLINGTON HIGH SCHOOL
ARLINGTON, TN
SEPTEMBER 26TH, 2015
OVERALL RESERVE GRAND CHAMPIONS!
Overall 2nd Place Band
First Place Percussion in Blue Division
First Place Drum Major in Blue Division
Top General Effect score in Class AAAA & Overall
Top Music Individual score in Class AAAA & Overall
Top Percussion score in Class AAAA
Top Drum Major score in Class AAAA
"MID-SOUTH MARCHING CLASSIC"
JONESBORO HIGH SCHOOL
JONESBORO, AR
OCTOBER 3RD, 2015
OVERALL GRAND CHAMPIONS!
Overall First Place Band
Overall Grand Champion Drum Major, Percussion, & Colorguard
Top Music, Visual, & Effect Scores - Gold Division (AAA-AAAAA)
First Place Band - Gold Division (AAA-AAAAA)
Overall Most Entertaining Band
Class Champion Band - Class AAAAA
First Place Drum Major - Class AAAAA
First Place Percussion - Class AAAAA
First Place Colorguard - Class AAAAA
First Place Soloist - Class AAAAA
BANDS OF AMERICA ST. LOUIS SUPER REGIONAL
EDWARD JONES DOME
ST. LOUIS, MO
OCTOBER 16TH-17TH, 2015
19th Place Overall
5th Place in Class AA
REGION V MARCHING ASSESSMENT
GREENE COUNTY TECH HIGH SCHOOL
PARAGOULD, AR
OCTOBER 20TH, 2015
First Division Superior Rating
"CONTEST OF CHAMPIONS"
MIDDLE TENNESSEE STATE UNIVERSITY
MURFREESBORO, TN
OCTOBER 31ST, 2015
Overall 4th Place Band
Finalist
BANDS OF AMERICA GRAND NATIONALS
LUCAS OIL STADIUM
INDIANAPOLIS, IN
NOVEMBER 12TH-14TH, 2015
40th Place Overall in the Nation
2015-2016 ALL-REGION JAZZ HONORS
Sr. First Band
Katie Hays - 2nd chair, Trombone
Josh Huffstutler - 1st chair, Drums
Nathan Barker - 2nd chair, Drums
Sr. Second Band
Andrew Perry - 2nd chair, Tenor Saxophone
Brandan Bakkala - 1st chair, Trumpet
Heather Warren - 4th chair, Trumpet
Daniel Crawford - 3rd chair, Trombone
Trevor Bateman - 4th chair, Trombone
Kason Irvin - 1st chair, Bass Trombone
Jared Barham - 2nd chair, Bass
Victoria Estrada - 1st chair, Piano
Karson Oakes - 2nd chair, Piano
Jr. Jazz Band
Noah Hughes - 2nd chair, Tenor Saxophone
Christian Wagner - 2nd chair, Trumpet
Zoe Rodrigues - 2nd chair, Guitar
Alternates
Gavin Wagster - alternate, Trumpet
Paxton Poff - alternate, Bass Trombone
2015-2016 JR. HIGH ALL-REGION HONORS
Jr. First Band
Hailea Eubanks - 4th chair, Bass Clarinet
Noah Hughes - 5th chair, Alto Saxophone
Gabe Waddell - 3rd chair, Tenor Saxophone
Ryan Wright - 1st chair, Baritone Saxophone
Valerey Michael - 2nd chair, French Horn
Emilee Owen - 3rd chair, French Horn
Zoe Rodrigues - 5th chair, French Horn
Noah Coffell - 7th chair, Trombone
Hayden Crossno - 5th chair, Tuba
Holden Hartsfield - 6th chair, Tuba
Zach Pullum - 4th chair, Percussion
Jr. Second Band
Taylor Copeland - 3rd chair, Flute
Annie Grace Fleming - 6th chair, Clarinet
Kelly Cook - 24th chair, Clarinet
Emma Wyatt - 26th chair, Clarinet
Melody Young - 2nd chair, Bass Clarinet
Warren Poff - 2nd chair, Alto Saxophone
Westin Henderson - 2nd chair, Tenor Saxophone
Jade Morrow - 1st chair, Trumpet
Chloe Thomason - 6th chair, Trumpet
Christian Wagner - 11th chair, Trumpet
Brianna Kriske - 5th chair, French Horn
Jilliyn Jeu - 7th chair, French Horn
Illiana O'Rourke - 2nd chair, Trombone
Gatlin Childress - 6th chair, Percussion
Alternates
Lainey Dillon - Alto Saxophone
Gavyn McFarland - Tenor Saxophone
Courtney Babcock - Trumpet
2015-2016 SR. HIGH ALL-REGION HONORS
Sr. First Band
Sara Hickson* - 5th chair, Flute
Alyssa Litwiller - 12th chair, Flute
Drew Gazaway* - 2nd chair, Clarinet
Brittany Adams* - 7th chair, Clarinet
Rhealeigh Jaques* - 11th chair, Clarinet
Mallory Straub* - 19th chair, Clarinet
Shay Cline* - 20th chair, Clarinet
Gabby Guedea - 24th chair, Clarinet
Andrew Perry* - 2nd chair, Contra Clarinet
Heather Warren* - 1st chair, Trumpet
Andrew Rippy* - 2nd chair, Trumpet
Brandan Bakkala* - 4th chair, Trumpet
Colton Thomason* - 10th chair, Trumpet
Brett Mangrum* - 6th chair, French Horn
Katie Hays* - 4th chair, Trombone
Paxton Poff* - 2nd chair, Bass Trombone
Dominique Carter* - 2nd chair, Euphonium
Kason Irvin* - 3rd chair, Euphonium
Jared Barham* - 1st chair, Tuba
Ben Phillips* - 5th chair, Tuba
Matt Anderson** - 7th chair, Tuba
Monica Tobar* - 1st chair, Percussion
Trevor Gatewood* - 9th chair, Percussion
Josh Huffstutler* - 11th chair, Percussion
Sr. Second Band
Monica Perez** - 3rd chair, Bass Clarinet
Rachel Morgan** - 1st chair, Tenor Saxophone
Nate Babcock** - 3rd chair, Tenor Saxophone
Sam Baker** - 1st chair, Bari Saxophone
Charlie Williamson - 5th chair, Trumpet
Garrett Potter - 8th chair, Trumpet
Venita McQuay - 10th chair, Trumpet
Katelyn Hampton - 3rd chair, French Horn
Brett Murdie - 3rd chair, French Horn
Jordanne Roberts - 6th chair, French Horn
Daniel Crawford** - 2nd chair, Trombone
Trevor Bateman** - 3rd chair, Trombone
Samantha Cook - 5th chair, Trombone
AJ Booth - 8th chair, Trombone
Gavin Wagster** - 1st chair, Euphonium
Jada White** - 3rd chair, Euphonium
Ryan Landreth - 6th chair, Euphonium
Victoria Estrada** - 2nd chair, Percussion
Tyler Brown - 6th chair, Percussion
Abby Smithee - 8th chair, Percussion
Bren Garred - 9th chair, Percussion
*-indicates eligibility for All-State auditions
**-indicates alternate for All-State auditions
2015-2016 ALL-STATE HONOR BANDS
Wind Symphony
Heather Warren - 8th Chair, Trumpet
Drew Gazaway - 18th chair, Clarinet
Symphonic Band
Brittany Adams - 10th Chair, Clarinet
Brandan Bakkala - 4th Chair, Trumpet
Jared Barham - 3rd Chair, Tuba
Monica Tobar - 12th Chair, Percussion
Concert Band
Kason Irvin - 1st Chair, Euphonium
Alternates
Andrew Rippy - Trumpet
Katie Hays - Trombone
Dominique Carter - Euphonium
Second Jazz Band
Josh Huffstutler - 2nd Chair, Drumset
2015-2016 MID-SOUTH HONOR BAND
Shay Cline - Clarinet
Mallory Straub - Clarinet
Annie-Grace Fleming - Clarinet
Hailea Eubanks - Bass Clarinet
Noah Hughes - Alto Saxophone
Ryan Wright - Bari Saxophone
Charlie Williamson - Trumpet
Jade Morrow - Trumpet
Colton Thomason - Trumpet
Andrew Rippy - Trumpet
Mattie Neighbors - French Horn
Emilee Owen - French Horn
Zoe Rodriguez - French Horn
Trevor Bateman - Trombone
Daniel Crawford - Trombone
Paxton Poff - Bass Trombone
Hayden Crosno - Tuba
Jared Barham - Tuba
Tyler Brown - Percussion
Trevor Gatewood - Percussion
Josh Huffstutler - Percussion